Gooxi Dual-Socket Server, Storage-Compute Convergence - SL201-D25RE-G3
Product code: UK-GXI-SL201-D25RE-G3
Condition: New
Request A Quote
SSL Secure Payment
Storage-Compute Convergence
Ultrahigh Computing
Supports the full range of Intel ICE Lake processors, TDP up to 270W, 40 cores. Dominant frequency up to 3.6GHz.2* high-power GPUs. Improved kernel, frequency, cache & interconnection channel. DDR4 technologies, 12TB memory expansibility for digital currency, cloud computing, big data & virtual computing.
Massive Storage & High Scalability
Supports up to 32* DIMM memory slots; supports up to 12* 3.5" + 2 rear 2.5" hot-swap hard disks and 2* internal 2.5" non-hot-swap hard disks, providing users with massive data storage capacity and excellent expansion capability; 10* PCIe expansion slots to meet the expansion needs of computing and networking.