Gooxi Dual-Socket Server, Storage-Compute Convergence - SL201-D25RE
Product code: UK-GXI-SL201-D25RE
Condition: New
Request A Quote
SSL Secure Payment
Storage-Compute Convergence
Support 1/2 1st/2nd Gen Intel Xeon Scalable Processor / Support 24 DDR4 2933MHz memory / Support 25 hot-swap SAS/SATA(HDD/SSD)
Ultrahigh Computing
Supports 2 1st/2nd Gen Intel Xeon Scalable Sky Lake & Cascade Lake series processors, TDP power consumption is up to 205W; the processor has a maximum of 28 cores, providing superb computing power; Supports 2 high-power GPUs, effectively meeting the high computing demands of applications such as digital currency, cloud computing, big data, and virtual computing.
Massive Storage & High Scalability
Up to 24* DIMM slots.Up to 25* 2.5”+rear 4* 3.5” or 4* 2.5” hot-swap hard disks, providing excellent data storage & expansibility.11* PCIe expansion slots.